Zdjęcie ilustracyjne: fragment munduru strażnika miejskiego z tarczą herbową, obok pomarańczowa kurtka z emblematem Państwowego Ratownictwa Medycznego.Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę, u którego – prawdopodobnie w następstwie nadużycia alkoholu - ustała akcja oddechowa. Pogotowie zabrało go do szpitala.

Zdjęcie z interwencji: jasna honda stojąca na parkingu, wokół niej rosnące chwasty, za wycieraczkami stare ulotki reklamowe.Strażników miejskich z II Oddziału Terenowego, którzy 7 października patrolowali Ursynów zatrzymał przechodzień. Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom, że na jednym z pobliskich podwórek od dłuższego czasu stoi porzucone auto.

Zdjęcie ilustracyjne: dwa pliki kart ICE (In Case of Emergency- ang. W Wypadku Zagrożenia), na których można umieścić swoje dane oraz dane kontaktowe do bliskich osób.Zabłądził na Ursynowie, był wyraźnie zdezorientowany. Na starszego człowieka zwróciła uwagę mieszkanka, która zadzwoniła na numer alarmowy straży miejskiej. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast.

Strażnicy z Ekopatrolu klęczą na podłodze. Na ziemi leżą chwytaki z siatką, w jednym z nich jest schwytany nietoperz.Bystre oko mieszkańca jednego z budynków na Kabatach wypatrzyło w podziemnym garażu śpiącego wśród instalacji wodno-kanalizacyjnej nietoperza. Maluszek wleciał tam prawdopodobnie przez pomyłkę. Dzięki pomocy Ekopatrolu jest szansa, że wkrótce znów powróci do latania.

Strażnik miejski pomagający ratownikom przy noszachMłoda kobieta wieczorem 1 lipca straciła przytomność na parkingu przed blokiem. Na szczęście w krytycznym momencie odnaleźli ją strażnicy miejscy, którzy udzielili jej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

Mężczyzna w ciemnym ubraniu stojący nocą przy radiowozie z włączonymi światłami sygnalizacyjnymiPijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Alkohol nie tylko zaburza postrzeganie i zdolność oceny sytuacji, ale też uniemożliwia panowanie nad pojazdami. Przykładem tego jest pewien kierowca mazdy, którego wieczorem 1 lipca ujęli strażnicy miejscy na Ursynowie. Jego auto nie tylko nie trzymało się jednego pasa, ale co chwilę wpadało na krawężniki.

Strażnik miejski klęczący przy przenośnym defibrylatorzeMłody mężczyzna upadł na peronie metra. Nie mógł złapać oddechu, z braku tlenu zsiniał. Choć był bliski śmierci, wzięto go za pijanego i wezwano strażników miejskich. To ocaliło mu życie.

Mężczyzna w pomarańczowej kurtce w przedziale przewozowym radiowozu straży miejskiejPrzykładem tego, jak skutecznie zepsuć sobie weekend, może być pewien mężczyzna, który tuż przed północą 23 kwietnia znieważył funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność. Powodem jego zachowania było zamknięcie stacji benzynowej.

2020 pijany kierowcaPiątek trzynastego listopada ten kierowca zapamięta z pewnością na długo. Być może dołączy do grona tych, którzy uważają, że takie zestawienie jest pechowe. Jednak swojego „pecha” zawdzięcza wyłącznie sobie.

2020 11 sowa ursynow 01W czwartkowe popołudnie pracownicy jednego z biurowców przy ul. Poleczki usłyszeli głośne uderzenie w szybę – jakby ktoś cisnął w szkło czymś dużym. Ale na wysokości, na której się znajdowali, wydawało się to niemożliwe. Szybko wybiegli z budynku, żeby na zewnątrz spróbować dojść do tego, co właściwie się stało. Na ziemi pod budynkiem znaleźli… ogłuszoną sowę