Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zgodnie z treścią art. 9 ust.1 i 4 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011r. Nr 209, poz.1243) informuje się, że zarówno w oddziałach terenowych jak i w siedzibie komendy Straży Miejskiej m.st. Warszawy dostępne są następujące usługi wspierające komunikowanie się osób niesłyszących lub słabosłyszących w postaci:


- poczty elektronicznej na adres: csk@strazmiejska.waw.pl,
- przesyłania informacji faxem na nr: 22 5986903, 04, 05,
- przesyłania wiadomości SMS-em na nr tel.: 723 986 112 (wiadomości mogą wpływać z opóźnieniem z przyczyn technicznych),
- korespondencji pisemnej na adres: Straż Miejska m.st. Warszawy, ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa,
- telefonu alarmowego: 986 (za pośrednictwem opiekuna).


Osobom z dysfunkcją organów mowy i słuchu w celu zapewnienia bezpośredniego kontaktu z organami i pracownikami Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapewnia się możliwość skorzystania z usługi przeszkolonego w charakterze tłumacza języka migowego w systemie:
- PJM (polski język migowy),
- SJM (system językowo-migowy),
- SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych).


W celu skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, osoba zainteresowana powinna zgłosić za pomocą dostępnych środków komunikacji chęć skorzystania z takiej pomocy, z wyprzedzeniem przynajmniej 3 dni roboczych przed spotkaniem, wskazując jednocześnie rodzaj sprawy oraz system języka migowego (PJM, SJM, SKOGN).

Współpracujemy