Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik za kierownicą radiowozu- zdjęcie ilustracyjneJeden z kierowców jadących ulicą Płaskowickiej powiadomił strażników miejskich o niebezpiecznie jadącym pojeździe. Właściwa reakcja kierowcy i strażników uchroniła innych uczestników ruchu drogowego od tragedii.

Do stojących na skrzyżowaniu strażników miejskich podjechał zdenerwowany kierowca informując, że przed chwilą widział pojazd marki Mini Morris, który jechał zygzakiem, co chwilę zmieniając pas ruchu i nie sygnalizując swoich manewrów. Strażnicy ruszyli we wskazanym kierunku i już po chwili zobaczyli czerwone auto. Widać było, że kierujący nie panuje nad torem jazdy samochodu. Na szczęście ruch o tej porze był niewielki. Kierowca zauważył radiowóz i zatrzymał pojazd, jednak zanim to zrobił, najechał jeszcze kilka razy na krawężnik. Gdy funkcjonariusze podeszli do, z trudem wysiadającego kierowcy i poczuli silny zapach alkoholu, wszystko stało się jasne. Wezwany na miejsce patrol policji sprawdził zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu. Wynik: 1,7 promila. „Kierowca” został zatrzymany.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy