Bielany
Pomóż bezdomnym – zadzwoń pod 986 – zanim będzie za późno
Jesień to początek najtrudniejszej pory dla osób bezdomnych. Niektórzy z nich szukają schronienia w budynkach wielorodzinnych. Czasem chcą tam spędzić kilkanaście minut, by się ogrzać, czasem – próbują przespać się na klatce schodowej. Zainteresujmy się losem potrzebujących. Gdy widzimy niepokojącą sytuację, wezwijmy pomoc, zanim będzie za późno.
Udawał dorosłego z legitymacją podstawówki
Pewien 15-latek z Jabłonny przyjechał z kolegą na wagary na Bielany. Gdy zainteresowali się nim funkcjonariusze patrolu szkolnego, chłopak udawał dorosłego.
Starszy mężczyzna zasłabł jadąc rowerem. Pomocy mężczyźnie udzielili strażnicy miejscy
Do strażników miejskich z II Oddziału Terenowego, którzy brali udział w zabezpieczeniu przy ulicy Farysa, podeszła kobiet informując, że niedaleko na trawniku leży jakiś starszy mężczyzna. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast.
Z tramwaju trafił za kratki
Interwencja przeprowadzona 26 września przez strażników miejskich na Bielanach mogłaby zakończyć się przewiezieniem pasażera na Kolską. Dwa kawałki plastiku sprawiły, że trafił za kratki.
Nie miejsce, nie czas
Pijący alkohol w miejscu publicznym to niemiły widok. Gdy piją osoby nieletnie to dodatkowo widok smutny.
Sfałszowanie daty urodzenia nie czyni dorosłym
Każdy starszy człowiek chciałby być młodszy, a wielu młodych pragnie stać się dorosłymi, najlepiej od razu. Niektórzy nieletni spełniają swe pragnienia, fałszując daty urodzin w dokumentach. Nie zawsze zdają sobie sprawę, że popełniają w ten sposób przestępstwo. Przykładem tego jest interwencja, którą strażnicy miejscy przeprowadzili 23 września na Bielanach.
Dwóch śpiochów w parku
Dwóch 17-latków uczciło koniec lata spożywając wieczorem 18 września spore ilości alkoholu. Noc spędzili na ławce w parku. Następnego dnia obudzili ich strażnicy miejscy.
Strażnik z policjantem ujęli nieletniego złodzieja
Wspólny patrol straży miejskiej i policji, który 27 lipca patrolował Bielany ujął poszukiwanego nieletniego. Szesnastolatek ma na sumieniu kradzież pojazdów.
Lekiem na nudę miała być marihuana
W czasie wolnym niektóre dzieci się nudzą. To powszechnie znana rzecz. A jak się nudzą, to błądzą. Tak właśnie stało się z dwoma nieletnimi, którzy w lesie na Bielanach próbowali zażywać narkotyki. Na gorącym uczynku przyłapał ich wspólny patrol straży miejskiej i policji.
Bo to zła „Maryśka” była

Pewien nastolatek spoza Warszawy piątkowy weekend postanowił spędzić w gronie koleżanek i kolegów nad Wisłą. Przyjechał z „Maryśką”. Jej towarzystwo sprawiło, że chłopak wylądował na komendzie.






