Bielany
Jechał zygzakiem po Bielanach
Niby wszyscy wiedzą, że alkohol negatywnie wpływa na reakcje kierowcy, że grozi to poważnymi konsekwencjami, a i tak niektórzy wsiadają za kierownicę. Przykładem takiego braku logicznego myślenia był pewien kierowca, którego „wyczyny” późnym wieczorem 30 stycznia zauważyli strażnicy miejscy na Bielanach.
Potrącił 65-latkę
Tuż po godzinie 12 strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego patrolowali ulicę Sokratesa. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Kaliszówki zauważyli leżącą na jezdni kobietę. Natychmiast podjęli interwencję.
Pijani młodzieńcy dobijali się do mieszkań
Trzej nieletni zapewnili mieszkańcom jednego z bloków na Bielanach noc pełną atrakcji. Po spożyciu alkoholu dobijali się do cudzych mieszkań. Ich radosną wędrówkę zakończył patrol straży miejskiej.
Bielany doceniają V Oddział Terenowy Straży Miejskiej
7 stycznia przed południem na Bielanach odbyło się przekazanie sprzętu ufundowanego przez Urząd Dzielnicy Bielany dla strażników V Oddziału Terenowego.
Musiał zmienić sylwestrowe plany
Wspólny patrol straży miejskiej i policji ujął 31 grudnia nastolatka poszukiwanego przez sąd. Młodzieniec przywitał nowy rok w policyjnej izbie dziecka.
Najpierw skrzywdziła a potem szukała pomocy
Mieszkanka jednego z bloków na Bielanach 18 grudnia wzięła od znajomych 4-miesięcznego kota. Tego samego dnia stała się jego oprawcą. Skatowanym futrzakiem zaopiekowali się strażnicy miejscy. Kotek trafił do lecznicy weterynaryjnej.
Szedł i niszczył samochody

Do strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska podeszła na Chomiczówce mieszkanka osiedla, która zgłosiła dewastację samochodów. Sprawca był w pobliżu.
Jak być bezpiecznym na drodze
Nauki, jak być bezpiecznym na drodze, nigdy nie jest za dużo.
Dramat na ul. Przytyk
Wieczór 22 listopada był bardzo chłodny. Dochodziła godzina 20, gdy strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego otrzymali informację z ulicy Przytyk o leżącym na ławce mężczyźnie. Kilka minut później niepozorne zgłoszenie przekształciło się w dramatyczną walkę o życie.
Kupiły dwa piwa, o dwa za dużo
Idealny dla nastolatków przepis na zepsucie sobie weekendu jest banalnie prosty: samemu kupić alkohol lub poprosić kogoś o jego kupno – i pić w miejscu regularnie kontrolowanym przez strażników miejskich.






