Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

 2017 08 lato w miescie podsumowanie 2Blisko tysiąc uczniów odwiedziło w wakacje Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego. Ponad 600 godzin zajęć strażnicy przeprowadzili również w wakacyjnych placówkach edukacyjnych. Kończy się „Lato w mieście”, ale to nie koniec zajęć o bezpieczeństwie. Straż miejska przygotowała dla szkół 16 projektów edukacyjnych.

Miasteczko Ruchu Drogowego oblegane w wakacje

„Wakacyjni cykliści” – projekt dotyczący bezpieczeństwa rowerzystów, który łączył teorię z praktyką, zainteresował niemal tysiąc uczniów ze stołecznych szkół. Uczniowie codziennie mogli korzystać z infrastruktury miasteczka ucząc się prawidłowego poruszania się rowerem. Praktyka uzupełniana była wiedzą o przepisach i zajęciami z udzielania pierwszej pomocy.

- Wcale nie jest tak łatwo zastosować to, czego uczymy się w teorii. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i uważać na tyle rzeczy – na przejścia dla pieszych, światła, tramwaje i znaki. Strażnicy, którzy opiekują się nami, od razu zwracają nam uwagę, jak coś robimy nie tak i dzięki temu możemy nauczyć się jeździć bezbłędnie – opowiadał 13-letni Mateusz.

Dodatkowymi atrakcjami były m.in. konkursy organizowane wspólnie z BBiZK oraz pokazy sprzętu pożarniczego. W tygodniu z miasteczka korzystały zorganizowane grupy uczniów. Za to w weekendy miasteczko mógł odwiedzić każdy – i dzieci i dorośli. W sumie z infrastruktury miasteczka w wakacje skorzystało niemal 1300 osób.

Zajęcia również w wakacyjnych placówkach edukacyjnych

Kto nie mógł skorzystać ze Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, miał szansę doskonalić umiejętność jazdy rowerem w mobilnym miasteczku. Rowerowy tor przeszkód był jedną z atrakcji zajęć prowadzonych przez strażników w wakacyjnych placówkach edukacyjnych. Strażnicy uczyli też, jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą czy w górach, kiedy i w jaki sposób wzywać służby, jak udzielić pierwszej pomocy. Funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki przeprowadzili ponad 600 godzin zajęć o bezpieczeństwie.

Zajęcia o bezpieczeństwie wracają do szkół

16 bloków tematycznych – to oferta straży miejskiej, z której mogą skorzystać warszawscy uczniowie. Obszary tematyczne zostały dostosowane do wieku dzieci i bieżących potrzeb. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia m.in. o zasadach bezpiecznej zabawy, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa osób pieszych, czy identyfikacji służb ratunkowych i właściwego ich powiadamiania. Starsze dzieci będą mogły zapoznać się z problematyką cyberprzemocy i współczesnych zagrożeń.

- Po wakacyjnej przerwie wraca także spektakl profilaktyczny „Florka w sieci”. Główna bohaterka uczy dzieci, jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. W interaktywnym spektaklu ma szansę wziąć udział aż 100 szkół. Liczy się kolejność zgłoszeń – mówi Marta Bachórz, Kierownik Referatu ds. Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy – Na uczniów czeka również Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego z projektem „Rowerowy ruch drogowy”. Te zajęcia kierowane są do tych, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową.
Zainteresowane szkoły powinny skontaktować się z Referatem ds. Profilaktyki

Referat Prasowy

  • 2017_08_lato_w_miescie_podsumowanie_1
  • 2017_08_lato_w_miescie_podsumowanie_2
  • 2017_08_lato_w_miescie_podsumowanie_3

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy