Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

tarcza straz miejska kolor cmyk

 

LATO W MIEŚCIE 2019

WAKACJE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Straż Miejska m.st. Warszawy wspólnie z placówkami oświatowymi i Urzędem Miasta planuje działania edukacyjne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Proponujemy programy realizowane na terenie szkół, ośrodków sportowych i innych placówek prowadzących działania edukacyjne oraz na terenie naszego Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego.
Jak co roku Straż Miejska m.st. Warszawy współpracuje z instytucjami organizującymi czas wolny nie tylko dzieciom ale również osobom dorosłym (spotkania z seniorami w OPS na dzielnicach).

W ramach oferty na lato w mieście 2019 Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy proponuje uczestnikom program Wakacje ze Strażą Miejską, w ramach którego realizowane będą zajęcia w postaci spotkań, gier i zabaw edukacyjnych w placówkach oraz w oddziałach Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

1. Wakacyjni cykliści - program o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz zachowania w sytuacjach zagrożeń w ramach którego proponujemy dwie formy aktywności:
- MRD - praktyczne doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze na placu stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego;
- GRA TERENOWA - dostosowana do różnych grup wiekowych zawierająca elementy pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa w Internecie, wiedzy nt. ekologii, przepisów ruchu drogowego, gier zręcznościowych, zagadek i rebusów.

Uwaga! Program „Wakacyjni cykliści” odbywa się tylko na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Grupy będą zapisywane wg. zgłoszeń i wolnych terminów. Czas trwania zajęć dla jednej grupy wynosi 60-120 min.

2. Rowerowy Tor Przeszkód – zajęcia sprawnościowe o charakterze sportowym, realizowane są na terenie placówek dyżurujących z wykorzystaniem elementów wyposażenia mobilnego miasteczka drogowego Straży Miejskiej (bramka, rynna, równoważnia, pochylnia, słupki itp.). Do ustawienia toru przeszkód wymagana jest utwardzona nawierzchnia na terenie placówki (asfalt, tartan itp.) o wymiarach minimum 20m x10m.

3. Spotkania edukacyjne - zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane na terenie placówek dyżurujących lub w oddziałach Straży Miejskiej. Tematyka zajęć dotyczy ogólnie pojętego bezpieczeństwa, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje, zawody zręcznościowe, quizy tematyczne, konkursy plastyczne, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia Straży podczas wizyty dzieci w oddziałach terenowych Straży na poszczególnych dzielnicach.

4. Zespołowe gry sportowe – rozgrywki sportowe na terenie placówek dyżurujących z udziałem dzieci i strażników miejskich.

5. Bezpieczny senior – działania informacyjne, które kierujemy również do osób starszych, realizowane są przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej lub Domami Kultury na poszczególnych dzielnicach. Podczas spotkania strażnicy zapoznają z zadaniami i kompetencjami służb i instytucji miejskich w zakresie bezpieczeństwa. Wskazują sposoby szybkiego i skutecznego informowania tych służb w sytuacji zaistnienia zdarzeń nagłych oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnych miejscach – komunikacji miejskiej, obiektach handlowych, bankach informując jak zachować się w takich sytuacjach. Proponujemy także warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach dydaktyczno - sportowych czuwać będą patrole a w razie potrzeby należy dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Dodatkowych informacji na temat zajęć udziela Referat Profilaktyki Straży Miejskiej
ul. Młynarska 43/45, tel. 22 598 60 31; 22 598 60 32.

Zgłoszenia dotyczące współpracy ze Strażą Miejską podczas wakacji prosimy przesyłać:
poczta:
Straż Miejska m.st. Warszawy
Referat Profilaktyki
ul. Młynarska 43/45
01-170 Warszawa

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

faks:
22 598 60 25

Zapraszamy do podjęcia wspólnych ze Strażą Miejską m.st. Warszawy  działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży!

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech