Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Logo klubu

 

Klub krwiodawców Straży Miejskiej m. st. Warszawy ma nową nazwę i Patrona

W październiku 2023 r. klub honorowych krwiodawców Straży Miejskiej zyskał nowego patrona. Jest nim Jerzy Andruchów, wieloletni naczelnik oddziału w Straży Miejskiej m.st. Warszawy, honorowy krwiodawca i dobry Człowiek. Zmieniona też została nazwa i powołano nowy zarząd. To część zmian, jakie od kilku tygodni zachodzą w zrzeszeniu krwiodawców, pracujących w warszawskiej Straży.

Aktualnie klub honorowych dawców krwi naszej formacji nosi nazwę Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Straży Miejskiej m. st. Warszawy im. Jerzego Andruchowa.

Klub powstał w 1997 roku. Został założony jako Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy II Oddziale Terenowym Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Związana początkowo z Mokotowem organizacja, z biegiem lat nabrała „ponad oddziałowego” charakteru. Wielu członków klubu było uhonorowanych najwyższymi odznaczeniami krwiodawczymi oraz państwowymi. Zmiany te wymagały odzwierciedlenia w nowej nazwie.

Jednym z wyróżniających się członków klubu był Jerzy Andruchów (1955-2023). Wieloletni naczelnik oddziałów terenowych Straży Miejskiej m.st. Warszawy, który w 1983 roku wstąpił do Miejskiej Służby Porządkowej Urzędu m. st. Warszawy, przez cały okres zatrudnienia był czynnym honorowym dawcą krwi. Nigdy nie odmówił pomocy ludziom. Organizował zbiórki dla potrzebujących i akcje krwiodawstwa w terenie. Był odznaczony m.in. Krzyżami Zasługi (brązowym, srebrnym i złotym), innymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Najwyżej cenił jednak „Kryształowe Serce”, nadane Mu za działalność społeczną na rzecz potrzebujących i długoletnie oddawanie krwi. Zmarł 23 sierpnia 2023 roku.

Jerzy Andruchów z odznaczeniem w kształcie kryształowego serca

Jerzy Andruchów był też pomysłodawcą i projektantem odznaki klubowej, która ma być wręczana członkom klubu za szczególne wyróżnienia. Odbywać się to będzie każdego roku podczas Święta Straży Miejskiej.
Odznaka stała się również oficjalnym logo klubu honorowych krwiodawców Straży Miejskiej. Przedstawia ona kroplę krwi, która w lewej ręce trzyma logo Polskiego Czerwonego Krzyża, a w prawej logo Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Chcąc upamiętnić zmarłego kolegę Jurka, komendant Magdalena Ejsmont oraz nowo powołany zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Straży Miejskiej m. st. Warszawy wystąpili do wdowy po Nim z prośbą o zgodę na nadanie Klubowi imienia Jerzego Andruchowa.

W skład nowego zarządu weszli Tomasz Kowalski – prezes zarządu klubu oraz jego zastępcy Grzegorz Staniszewski i Tomasz Mrozek. Sekretarzem klubu została Agnieszka Grabowska, a jego skarbnikiem Ewa Witkowska.

Pod koniec października 2023 r., Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża Warszawa Południe podjął uchwałę, w której wyraził aprobatę i zatwierdził nową nazwę klubu.

Obecnie klub liczy 91 członków.

KONTAKT:
Łącznicy PCK - HDK:
OT1 - Bożena Fonfara
OT2 - Piotr Kiełbasiński
OT3 - Arkadiusz Boczek
OT4 - Norbert Ewiak
OT5 - Krzysztof Włodkowski
OT6 - Joanna Fabisiak
OT7 - Tomasz Batko
OOŚ - Agata Bitnerowska
OS - Adrian Gajda
CSK - Paweł Mierzejewski
WLG - Tomasz Mrozek
Młynarska - Tomasz Mrozek

Zarząd klubu:
Prezes - Tomasz Kowalski tomasz.kowalski@strazmiejska.waw.pl tel. 723 986 094
Wiceprezes - Grzegorz Staniszewski grzegorz.staniszewski@strazmiejska.waw.pl tel. 723 986 150
Wiceprezes - Tomasz Mrozek tomasz.mrozek@strazmiejska.waw.pl tel. 723 986 008
Sekretarz - Agnieszka Grabowska agnieszka.grabowska@strazmiejska.waw.pl tel. 22 598 60 59
Skarbnik - Ewa Witkowska ewa.witkowska@strazmiejska.waw.pl

Regulamin i Statut Klubu dostępny jest TUTAJ.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy