Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 03 parkowanie suzina 01Mieszkańcy i samorządowcy od dłuższego czasu zabiegali o poprawę bezpieczeństwa w rejonie dawnego kina „Tęcza” na Żoliborzu. Dzięki inicjatywie i pracy strażników już wkrótce piesi będą mogli czuć się bezpieczniej na tamtejszym chodniku.

Problemem było parkowanie na wąskim trotuarze samochodów – piesi nie mili miejsca dla siebie. Zabiegający o zmianę tej sytuacji mieszkańcy poprosili o pomoc Straż Miejską.

Analiza liczby zgłoszeń oraz patrole własne wskazały, że wykroczenia przy Suzina mogą być dotkliwe dla mieszkańców, dlatego Naczelnik V Oddziału Terenowego zadecydował o objęciu tego obszaru dodatkowymi inspekcjami. Jednocześnie wystąpił do dzielnicowego Wydziału Infrastruktury z wnioskiem o wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji ruchu, które uniemożliwią sprzeczne z przepisami parkowanie na tym chodniku. Inicjatywa zyskała poparcie władz Żoliborza i spotkała się z wdzięcznością mieszkańców - w drugim kwartale słupki odgradzające jezdnię od chodnika powinny pozwolić pieszym na bezpieczne poruszanie się chodnikiem.

2019 03 parkowanie suzina 012019 03 parkowanie suzina 02

Współpracujemy