Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy przy karetce pogotowia- zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy zauważyli zbiegowisko przy Cmentarzu Powązkowskim. Powodem była utrata przytomności przez 70-letnią kobietę. Seniorka miała zawał.

9 lutego, około 9:30 strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego wracali z magazynu mundurowego, kiedy przejeżdżając ulicą Powązkowską zauważyli zbiegowisko przed bramą cmentarza. Na ławce ktoś posadził nieprzytomną 70-latkę. Ponieważ jeden ze strażników z patrolu był wyszkolonym ratownikiem medycznym, natychmiast przystąpił do udzielania pomocy. Kobieta oddychała, lecz jej puls nie był wyczuwalny. Seniorkę ułożono w pozycji, która miała na celu przywrócenie krążenia. Pomogło. Kobieta zaczęła odzyskiwać świadomość. Strażnicy podali kobiecie wodę. Jak powiedziała, poprzedniego dnia zmarł jej mąż i w związku ze stresem nic od tej pory nie jadła i niewiele piła. Mimo początkowych oporów kobiety, jeden ze strażników przekonał ją do skorzystania z pomocy pogotowia. Dobrze się stało, ponieważ ratownicy z karetki zdiagnozowali u poszkodowanej zawał serca. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy