Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Logo Ulicznego Patrolu MedycznegoStrażnicy miejscy biorący udział w Ulicznym Patrolu Medycznym wracając z rejonu działań, zauważyli spore zbiegowisko na przystanku autobusowym przy Górczewskiej. Poruszenie wywołało zasłabnięcie mężczyzny. 50-latek był siny, bezwładny i ledwo oddychał.

Złożony z wykwalifikowanych ratowników Uliczny Patrol Medyczny wyjeżdża kilka razy w tygodniu, by nieść podstawową pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Strażnicy uczestniczący w Patrolu 7 lutego wracali właśnie z działań w terenie, gdy zauważyli, ze coś dzieje się na przystanku autobusowym przy Górczewskiej. Funkcjonariusze natychmiast udali się w tamtym kierunku. Powodem poruszenia okazało się zasłabnięcie jednego z pasażerów. Odziany w robocze ubranie, potężny mężczyzna w średnim wieku był całkowicie siny. Leżał z szeroko otwartymi, nieruchomymi oczami na przystankowej ławeczce i ciężko charcząc, z trudem oddychał. Jak poinformowała jedna z oczekujących na autobus kobiet, pogotowie zostało już zawiadomione. Strażnicy ułożyli poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, udrażniając drogi oddechowe. Mężczyźnie założono pulsoksymetr i monitorowano parametry życiowe. Po paru minutach jego stan zaczął się stabilizować, a oddech stał się regularny. Przybyły na miejsce zespół ratunkowy podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy