Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: radiowóz straży miejskiej z włączonymi światłami sygnalizacyjnymi na belce dachowej.Nietypowa interwencja strażników miejskich. Pasażer taksówki dostał zawału. Mężczyzna musiał jak najszybciej trafić do szpitala. Dzięki udzielonej przez strażników asyście w porę otrzymał pomoc.

Strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego około godz. 0.40 w nocy 21 września patrolowali Wolę. Na ulicy Żytniej funkcjonariusze zauważyli kierowcę taksówki, który dawał im znaki, by się zatrzymali. O tej porze zdarzają się czasem kierowcom problemy z niesfornymi pasażerami. Strażnicy nie spodziewali się, że tym razem chodzi o czyjeś życie. Kierowca taksówki poinformował funkcjonariuszy, że jego pasażer prawdopodobnie dostał zawału i poprosił, by strażnicy udzielili mu asysty w szybkim przewiezieniu chorego mężczyzny do szpitala. Najbliższą placówką był szpital Wolski przy ulicy Kasprzaka. Strażnicy włączyli w radiowozie niebieskie światła sygnalizacyjne i polecili kierowcy, aby jechał za nimi. Po kilku minutach konwój był już przed oddziałem ratunkowym. Chorym zajęli się ratownicy.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy