Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

udzielenie pomocy 01W piątek 28 września patrol straży miejskiej otrzymał wezwanie na Kasprzaka, gdzie przed szpitalem na ławce miała leżeć bezdomna kobieta.

Strażnicy na miejscu zastali mocno zaniedbaną kobietę – jej ubrania były brudne, na nodze miała stary bandaż, do drugiej nogi przylepiła się nogawka spodni, na których widać było larwy owadów. Bił też od niej odór gnijącego ciała. Kobieta nie sprawiała wrażenia, by była pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Strażnikom powiedziała, że w szpitalu odmówiono jej pomocy na oddziale ratunkowym. Personel SOR poinformował funkcjonariuszy, że pomocy nie udzielono ze względu na duże obłożenie pracą oraz fakt, że kobieta jest bezdomna. Patrol usłyszał też, że osoba decyzyjna stwierdziła, że „przyjedzie straż miejska i ją zabierze”.

Strażnicy zażądali, by kobieta została opatrzona oraz by wystawiono jej kartę informacyjną – bez tego dokumentu nie mogłaby zostać przyjęta do żadnego z ośrodków niosących pomoc bezdomnych. Po odmowie ze strony personelu SOR patrol skontaktował się z dyżurnym oddziału, a ten interweniował u dyspozytora Pogotowia Ratunkowego. Kilka minut później kobieta została zabrana do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy