Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 11 uwieziony kot na polceDziki kot utknął 8 listopada na półce pod wiaduktem trasy szybkiego ruchu. Pasażer kolejki WKD zauważył zwierzę i powiadomił straż miejską.

We wtorek  ok. godz. 13 pasażer kolejki WKD zadzwonił do straży miejskiej informując, że na betonowej półce pod wiaduktem trasy szybkiego ruchu w okolicach ul. Jutrzenki siedzi kot. W okolicy nie ma budynków mieszkalnych, a jedynie działki.

- Kot prawdopodobnie jest w tym miejscu od dłuższego czasu. Sprawia wrażenie jakby nie mógł się wydostać. – powiedział zgłaszający dzwoniąc pod alarmowy numer straży miejskiej 986.

We wskazane miejsce udał się Patrol Eko, który odnalazł zwierzaka.

- Kot siedział na gzymsie kilka metrów na ziemią, pomiędzy jezdniami trasy szybkiego ruchu. Być może przebiegał przez jezdnie i wpadł w otwartą szczelinę pomiędzy nimi. Nie odniósł żadnych obrażeń, chodził po półce, nie utykał – powiedział mł. str. Rafał Trentowski z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Miejsce, w którym przebywał zwierzak znajdowało się kilka metrów nad ziemią. Aby zdjąć stamtąd kota strażnicy miejscy wezwali pracowników firmy przeprowadzającej prace wysokościowe. Jej pracownik z poziomu jezdni zszedł po linach na gzyms i zdjął kota z półki. Zwierzę było zdrowe, nie miało żadnych obrażeń. Kot wrócił do środowiska, w którym żył.

Koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi. Zabronione jest ich wyłapywanie, wywożenie, utrudnianie im bytowania w danym miejscu.

Referat Prasowy

2016 11 uwieziony kot na polce zdj2

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy