Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: belka dachowa radiowozu straży miejskiej z włączonymi światłami ostrzegawczymi.Chodził po jezdni w Wilanowie nie zważając na nadjeżdżające pojazdy. W każdej chwili mogło dojść do nieszczęścia. Dziwnie zachowującym się mężczyzną zaopiekowali się strażnicy miejscy

Dochodziła godzina 20.30, gdy strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego przejeżdżali ulicą Klimczaka na terenie osiedla Miasteczko Wilanów. Nagle zauważyli mężczyznę w letniej kurtce, który ze spuszczoną głową wszedł na jezdnię przed nadjeżdżające samochody. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Mężczyzna był zdezorientowany, przemarznięty i trząsł się z zimna. Bezpiecznie sprowadzono go z jezdni. Na pytania strażników jak się nazywa, gdzie się znajduje i dlaczego tak się zachowuje odpowiadał, że nie wie. Najwyraźniej nie miał świadomości, że stwarza zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Co więcej, kilka razy próbował wejść na ulicę. Ponieważ trząsł się z zimna strażnicy przekazali mu swoje rękawiczki, czapkę i koc. Na miejsce interwencji wezwano karetkę. Kilkanaście minut później mężczyzna, który okazał się cierpiącym na schizofrenię obywatelem Ukrainy, został przekazany pracownikom pogotowia ratunkowego. Chory trafił do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy