Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 10 radioIntuicja nie myliła funkcjonariuszy z mieszanego patrolu strażniczo-policyjnego, których zaintrygował Peugeot podążający jedną z ulic Wawra. Jak się później okazało, kierowca samochodu po trzykroć nie powinien nim kierować.

Na widok radiowozu, kierujący zjechał na chodnik, zaparkował auto przed jednym z domów i - jak gdyby nigdy nic - zaczął się oddalać. Kiedy funkcjonariusze przywołali mężczyznę, początkowo zarzekał się że był pasażerem, a prowadził towarzyszący mu kolega. Panowie ostatecznie odstąpili jednak od tej wersji, bo kolega był pod wpływem alkoholu.

Chwilę później wyjaśnił się powód matactwa. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się, że sąd już trzykrotnie zakazał mu prowadzenia pojazdów, a ponadto… szuka go prokuratura. Interweniujący odebrali mężczyźnie kluczyki od auta, wręczając w zamian prokuratorskie wezwanie i zaproszenie do złożenia zeznań w sprawie nieprzestrzegania zakazów sądu. Jest prawdopodobne, że wobec lekceważącego stosunku do kar terminowych, mężczyzna dożywotnio straci prawo jazdy. A sąd może nawet pozbawić go wolności.

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy