Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy obezwładniają mężczyznę w ciepłej kurtce. Zdjęcie poglądowe.Strażnicy miejscy biorący udział na przełomie października i listopada w akcji „Znicz” przywykli do działań o charakterze porządkowym. Tym razem, gdyby nie ich zdecydowana interwencja mogło dojść do dramatu.

 Tuż po godzinie 13 w Dzień Wszystkich Świętych strażniczka i strażnik patrolowali rejon Cmentarza Bródnowskiego. Nagle usłyszeli krzyki dochodzące spod kancelarii cmentarza. Strażnicy natychmiast ruszyli w kierunku, z którego dochodził hałas. Po chwili byli już na miejscu, gdzie stała duża grupa awanturujących się i przekrzykujących osób. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że dwóch mężczyzn zaatakowało osoby, które próbując wyjechać autem z parkingu, lekko obtarły pojazd agresorów. Ta błaha sprawa stała się powodem agresji, której ofiarami była rodzina – mężczyzna z żoną i ich syn. Świadkowie wyjaśnili, że zarówno sprawcy, jak i ofiary oddalili się z miejsca zdarzenia. Strażnik i strażniczka natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku. Kiedy mundurowi byli już na ulicy Samarytanki, zobaczyli, jak dwóch napastników kopie i uderza bezradnego mężczyznę. Głośne polecenia zachowania się zgodnie z prawem atakujący ignorowali. Funkcjonariusze błyskawicznie obezwładnili obu napastników, używając ręcznego miotacza gazu i kajdanek. W czasie oczekiwania na policję oraz pogotowie, na miejsce dotarli także żona ofiary i j syn, który nosił ślady pobicia. Strażnicy udzielili pierwszej pomocy obu poszkodowanym, opatrując rany. Dodatkowo, pobitemu ojcu założyli temblak w celu unieruchomienia obolałej i spuchniętej ręki. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zbadała obu poszkodowanych. Ojciec, z objawami ciężkiego pobicia, został natychmiast przewieziony do szpitala. Ustalonych świadków zdarzenia oraz ujętych sprawców brutalnej napaści, strażnicy przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy