Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażniczki podczas patrolowania cmentarza- zdjęcie ilustracyjne1 listopada cmentarze odwiedzają liczne rodziny z dziećmi. Gęsty tłum sprawia, że wystarczy chwila nieuwagi, by dzieci zagapiły się i straciły opiekunów z oczu. Taka przygoda spotkała pewną 11-latkę na Cmentarzu Bródnowskim, która odnalazła rodziców dzięki strażnikom.

Kilkanaście minut przed godziną 13 do strażników miejskich z VI Oddziału Terenowego podszedł zdenerwowany mężczyzna i poprosił o pomoc w odnalezieniu 11-letniej córki. Dziewczynka była z nim na cmentarzu i tam się zgubiła. Mężczyzna szukał jej na własną rękę, ale nie znalazł. Funkcjonariusze poinformowali przez radiostacje patrole w okolicy o zaginionej. Strażnikom przekazano personalia oraz dokładny rysopis dziewczynki wraz ze szczegółami jej ubrania. Minęło niespełna 10 minut, gdy inny patrol straży miejskiej zauważył bezradnie błąkającą się dziewczynkę, której wygląd odpowiadał opisowi przekazanemu przez ojca. Funkcjonariusze zaopiekowali się nią i, za pośrednictwem radiostacji, poinformowali kolegów oczekujących z tatą, że jego córka się odnalazła. Po kwadransie nerwowa przygoda zakończyła się szczęśliwie i ojciec odebrał dziecko dziękując strażnikom za pomoc.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy