Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Kieszonkowiec ujęty przy Cmentarzu BródnowskimKieszonkowiec ujęty przy cmentarzu Bródnowskim. Wzywającą pomocy kobietę zauważyli w oknie autobusu strażnicy miejscy.
Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wizyt z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Co roku strażnicy miejscy apelują do osób odwiedzających w tym okresie cmentarze o baczniejsze zwracanie uwagi na swoje rzeczy, ponieważ kieszonkowcy lubią działać w tłumie. Jednego z takich przestępców w poniedziałek 30 października ujęli strażnicy miejscy przy Cmentarzu Bródnowskim. Funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego, którzy w ramach akcji „Znicz” patrolowali okolice Cmentarza Bródnowskiego zauważyli zamieszanie w autobusie linii 169. Jadące nim pasażerki dawały strażnikom znak, że potrzebują pomocy. Funkcjonariusze podbiegli na przystanek sądząc, że ktoś zasłabł. Gdy autobus zatrzymał się, usłyszeli jednak krzyk: „złodziej, złodziej” i zobaczyli szarpiące się z kimś kobiety. Strażnicy zdecydowanie wkroczyli do akcji i po chwili wyprowadzili na przystanek agresywnego mężczyznę. 43-letni mieszkaniec Olsztyna przyjechał do stolicy na „gościnne występy”, ale zadarł z niewłaściwymi osobami. Pasażerki nie dość, że zauważyły w porę złodzieja i wezwały na pomoc strażników, to jeszcze wyrwały przestępcy część łupu. Strażnicy odebrali od kobiet skradzione portfele. Jeden należał do 70-letniego mieszkańca stolicy, który – zainteresowany zamieszaniem - po chwili pojawił się na przystanku. Senior poinformował strażników, że przed chwilą chciał kupić kwiaty na stoisku i zorientował się, że został okradziony. Poszkodowany rozpoznał w ujętym mężczyznę, który jechał obok niego w autobusie.
Strażnicy przekazali ujętego sprawcę kradzieży patrolowi policji, który pełnił służbę w pobliżu. Policjantom wskazano też osoby poszkodowane. Złodziej łatwo się z tej sprawy nie wywinie.
Przypominamy zasady, jakimi warto kierować się podczas wizyt na cmentarzach, by zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek:

Infografika z zasadami bezpieczeństwa na i w pobliżu cmentarzy

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy