Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Włączone sygnały świetlne na belce dachowej radiowozu straży miejskiej- zdjęcie ilustracyjne.Niemowlę potrzebowało pilnej pomocy. Matka zatrzymała strażników miejskich i poprosiła o pomoc. Funkcjonariusze podjęli błyskawiczną decyzję o eskortowaniu jej auta do szpitala.

Do dramatycznego wydarzenia doszło po południu 16 października na Targówku. Tuż przed godziną 15 do strażników miejskich z VI Oddziału Terenowego podbiegła na ulicy Smoleńskiej roztrzęsiona kobieta. Drżącym głosem powiedziała, że wiezie do szpitala ranne dziecko i poprosiła o pilną pomoc, ponieważ ulica była zakorkowana, a najkrótszy dojazd ulicą Wincentego był zamknięty dla ruchu. W toyocie siedział mężczyzna, który uciskał obficie krwawiącą rękę niemowlaka. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i polecili kobiecie by jechała za nimi. Kilka minut później samochody dotarły do szpitala na Bródnie, gdzie na oddziale ratunkowym maluchem zajęli się lekarze.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy