Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Noc, na pierwszym planie radiowóz straży miejskiej, na drugim- karetka pogotowia z włączonymi światłami sygnalizacyjnymi. Zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy przed godziną 1 w nocy 20 sierpnia patrolowali Targówek, otrzymali wezwanie do nieobyczajnie zachowującej się pary na ławce przed budynkiem przy ulicy Wysockiego. Gdy po chwili patrol dotarł na miejsce, sytuacja okazała się dużo poważniejsza.

Funkcjonariusze, którzy spodziewali się „sceny miłosnej”, zastali na ławce nieprzytomną, prawie nagą kobietę z raną głowy oraz mężczyznę, który w pośpiechu usiłował się oddalić. Gdy po krótkim pościgu został ujęty, nie potrafił wyjaśnić ani dlaczego uciekał, ani dlaczego zabrał portfel, telefon i wartościowe rzeczy kobiety. Strażnicy, którzy natychmiast wezwali na pomoc do nieprzytomnej kobiety pogotowie ratunkowe, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a wobec mężczyzny zastosowali kajdanki, by uniemożliwić mu dalsze próby ucieczki. Przybyła na miejsce załoga ratownicza zabrała wciąż nieprzytomną kobietę do szpitala. Ujętego mężczyznę, zabezpieczone przedmioty wraz ze wszystkimi informacjami, jakie udało się im pozyskać, strażnicy przekazali wezwanemu patrolowi policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy