Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiowóz straży miejskiej na miejscu zdarzenia. W tle karetka pogotowia, po prawej ratownicy i strażnicy miejscy udzielający pomocy mężczyźnie, obok którego stoi jego żona.Stojący na poboczu pojazd, roztrzęsioną kobietę i leżącego na chodniku mężczyznę zauważyli strażnicy miejscy, którzy 27 czerwca po godzinie 17 kontrolowali rejon Bródna.

Jadąc Trasą Toruńską, strażnicy zauważyli stojący pojazd z włączonymi światłami awaryjnymi. Obok samochodu stała roztrzęsiona kobieta, a na drodze dla rowerów przy przystanku ZTM leżał mężczyzna. Strażnicy niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy, umieszczając go w pozycji bocznej bezpiecznej. Przez cały czas monitorowali stan czynności życiowych i utrzymywali stały kontakt z mężczyzną, aby móc natychmiast zareagować w chwili pogorszenia się jego stanu zdrowia. Po chwili na miejsce przyjechało pogotowie. W ambulansie ratownicy ustabilizowali parametry życiowe mężczyzny stwierdzając, że nie potrzebuje on hospitalizacji. - W pierwszej chwili myśleliśmy, że doszło do wypadku drogowego. W takich sytuacjach liczy się każda minuta aby ratować człowieka… - mówi strażnik Anna Podedworna z VI Oddziału Terenowego. Żona wyjaśniła funkcjonariuszom, że w trakcie drogi powrotnej do domu, mąż niespodziewanie źle się poczuł, a po wyjściu z samochodu zasłabł i upadł. Dzięki szybkiej interwencji służb, mężczyzna mógł kontynuować podróż z żoną do domu.

Radiowóz straży miejskiej na miejscu zdarzenia. W tle karetka pogotowia, po prawej ratownicy i strażnicy miejscy udzielający pomocy mężczyźnie, obok którego stoi jego żona.Radiowóz straży miejskiej na miejscu zdarzenia. W tle karetka pogotowia i samochód, którym jechało małżeństwo, po prawej ratownicy i strażnicy miejscy udzielający pomocy mężczyźnie, obok którego stoi jego żona.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy