Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

St. insp. Dorota Widłak ze znalezionym psem na rękachMały śliczny piesek błąkał się po Bródnie. Prawdopodobnie zgubił się właścicielowi. Czworonoga zauważyli strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego. Maluch trafił do Schroniska Na Paluchu.

Przed południem 20 lutego strażnicy przeprowadzali kontrolę otoczenia placówek oświatowo-wychowawczych na terenie Targówka. W pewnej chwili zauważyli małego kudłatego rudego pieska, który kręcił się bez właściciela w okolicy jednego z budynków przy ulicy Wysockiego.
- Maluch miał na szyi obrożę, więc podejrzewaliśmy, że mógł urwać się swojemu panu, gdy ten robił zakupy w jednym z dużych sklepów w pobliżu – powiedziała st. insp. Dorota Widłak z VI Oddziału Terenowego.
Pieska umieszczono w radiowozie. Strażnicy udali się do sklepu w poszukiwaniu właściciela. Mimo przepytania klientów i pracowników nie udało się odnaleźć opiekuna psa. Funkcjonariusze poinformowali personel, że jeśli zgłosi się właściciel, to piesek czekał będzie do wieczora w siedzibie VI Oddziału Straży Miejskiej. Ponieważ nikt się nie zgłosił po odbiór malucha, został on przewieziony do Schroniska na Paluchu.
Strażnicy przypominają, że aktualnie na terenie stolicy zabronione jest wyprowadzanie psów bez smyczy – ze względu na zagrożenie wścieklizną. Niestosowanie się do zakazu grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi.

  • 2023_02_zgubiony_pies_01
  • 2023_02_zgubiony_pies_02
  • 2023_02_zgubiony_pies_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy