Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Alpinista wspinający się, by uwolnić zaplątaną w siatkę mewę.W czwartek przed południem nieostrożna mewa zaplątała się w siatkę na terenie szkoły na Targówku. Aby wydostać pechowego ptaka z pułapki, strażnicy musieli skorzystać z pomocy firmy alpinistycznej. Mewa trafiła do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO.

Uczniowie, którzy przyszli 3 lutego do szkoły przy Trockiej, zauważyli podwórku szkoły ptaka, który zaplątał się w rozpiętą nad nim siatkę. O swoim odkryciu dzieci powiadomiły pracowników szkoły, a oni wezwali strażników miejskich z Ekopatrolu.
- Na miejscu zastaliśmy nietypową sytuację. Wewnętrzne podwórko zamknięte jest pomiędzy budynkami. Od góry zabezpieczono je siatką rozpiętą nad całą powierzchnią o szerokości około dziewięciu metrów. Mewa zaplątała się akurat na samym środku, kilka metrów od najbliższej ściany, i próbowała się uwolnić – mówi strażnik z Ekopatrolu.
Aby ją wydostać, strażnicy musieli wezwać pracowników firmy wspinaczkowej. Pomiędzy ścianami podwórka rozpięto na dachu dwie liny. Alpinista przymocował do nich trzecią linę, a następnie wspiął się po niej i oswobodził mewę. Pechowy ptak został przekazany funkcjonariuszom Ekopatrolu, którzy odwieźli go do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO.

Alpinista wspinający się, by uwolnić zaplątaną w siatkę mewę.Mewa zaplątana w siatkę rozpiętą nad placem przyszkolnym

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy