Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Uliczny Patrol MedycznyUliczny Patrol Medyczny, zakładający niesienie pomocy bezdomnym na terenie Warszawy, tym razem jednak nie zdążył uratować życia. Na Kolejarskiej podczas patrolu znaleziono ciało mężczyzny.

Strażnicy wraz z ratownikiem z Fundacji „Lekarze Nadziei” 21 listopada pracowali przy Kolejarskiej, gdzie przebywają bezdomni. W pierwszym odwiedzonym budynku zastali kobietę i mężczyznę, którzy nie wymagali pomocy medycznej. Wskazali jednak kolejną lokalizację, gdzie mieli spać dwaj mężczyźni. Jeden z nich po obudzeniu stwierdził, że nie jest mu potrzebny lekarz – drugi mężczyzna nie reagował na próby obudzenia, leżał na brzuchu z twarzą w poduszce. Ratownik nie wyczuł pulsu, żadnych funkcji życiowych nie wykryto też po przewróceniu leżącego na plecy. Źrenice nie reagowały na światło latarki, nie oddychał, jego ciało było sztywne. Ratownik stwierdził też na twarzy i rękach mężczyzny początki plam opadowych. Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.
Towarzysz zmarłego nie potrafił niczego o nim powiedzieć – oprócz imienia. Dane mężczyzny udało się ustalić na podstawie znalezionego przy nim mandatu. Dalsze czynności prowadzi policja.

Współpracujemy