Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiostacja w ręku strażnika miejskiego. Zdjęcie poglądowe.Scena z Bohdanem Łazuką wracającym z weekendowego biesiadowania z korbą wetkniętą w tory tramwajowe przeszła do historii polskiego kina („Nie lubię poniedziałku”). Ponad 52 lata później, w tym samym miejscu strażnicy miejscy przekonywali do zejścia z torów pana Marcina, który zapewniał, że jest we własnym pokoju.

W sobotę 25 listopada minęła 1 w nocy, kiedy strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego zauważyli na torowisku, na wysokości Muzeum Narodowego zataczającego się mężczyznę. W odróżnieniu od Bohdana Łazuki, 39-latek nie posiadał korby i miał kłopot z utrzymaniem prostej linii spaceru. Wprowadzało to zagrożenie, bo spacerowicz wynurzał się z ciemności to na jednej to na drugiej jezdni ruchliwych alei Jerozolimskich. Mężczyznę, od którego czuć było alkohol, sprowadzono na chodnik i poproszono o okazanie dokumentów. Ten jednak odmówił, pytając - jakim prawem straż miejska legitymuje go w jego własnym pokoju. Funkcjonariusze, skontrolowali plecak bywalca alternatywnej rzeczywistości. W kieszeni plecaka oprócz dokumentów, znaleźli też substancję, która była przyczyną jego „podróży”. Posiadanie jest prawnie zabronione, dlatego nietypowego spacerowicza przekazano pod opiekę policji. 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy