Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 09 lis na chmielnej 01„W altanie śmietnikowej przy ul. Chmielnej znajduje się lis. Czy moglibyście przyjechać i zabrać go do lasu? " – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do straży miejskiej w środę przed godziną 9.00 rano. Młody lisek został przewieziony przez funkcjonariuszy z Eko Patrolu do lasu i wypuszczony do naturalnego środowiska.

Na miejsce zostali wysłani strażnicy miejscy z Eko Patrolu. Pracownik ochrony pobliskiego budynku wskazał miejsce, gdzie znajdowało się przestraszone zwierzątko.
„Gdy przybyliśmy na ul. Chmielną, zobaczyliśmy młodego liska, który znajdował się w zamkniętej altanie śmietnikowej. Był lekko wystraszony, ale poza tym nic mu nie dolegało, nie miał też żadnych widocznych obrażeń. Odłowiliśmy go przy pomocy specjalistycznego sprzętu i przewieźliśmy do środowiska naturalnego" – opisuje przebieg interwencji mł. insp. Michał Rysiewski z Eko Patrolu. Z relacji mieszkańców wynikało, że tego poranka zwierzę było widziane w kilku innych miejscach Śródmieścia. Zwierzątko zostało przewiezione przez funkcjonariuszy do Lasu Młocińskiego.

Tylko w tym roku strażnicy miejscy odnotowali już ponad 3 tys. zdarzeń dotyczących dzikich zwierząt na terenie Warszawy.

Referat Prasowy

2016 09 lis na chmielnej 022016 09 lis na chmielnej 03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy