Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 10 wiata miniKompletnie zniszczona wiata przystankowa, powybijane wszystkie szyby, rozbite w drobny mak szkło leżące dookoła. Dwaj pijani wandale, którzy zdewastowali wiatę przystankową przy ul. Chełmżyńskiej, zostali ujęci przez strażników miejskich krótko po dokonaniu dewastacji. Mężczyźni trafili w ręce policji.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strażnicy miejscy patrolujący ulice Rembertowa otrzymali informację o dwóch mężczyznach dewastujących przystanek komunikacji miejskiej przy ul. Chełmżyńskiej. Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka zdarzenia, który podał funkcjonariuszom rysopisy sprawców. Wiata przystankowa była kompletne zniszczona – wandale powybijali w niej wszystkie szyby. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi podanemu przez świadka na ul. Stepowej w Wawrze. Mężczyźni stali na jednym z przystanków komunikacji miejskiej. Na widok strażników zaczęli nerwowo się zachowywać. W trakcie legitymowania na ubraniu mężczyzn funkcjonariusze zauważyli drobinki szkła. 26- i 21-latek mieli świeże rany cięte na dłoniach, czuć było od niech woń alkoholu, twierdzili, że się znają, potem jednak zmienili zdanie. Świadek zdarzenia rozpoznał mężczyzn jako sprawców dewastacji. Przekazano ich wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Podczas badania alkomatem okazało się, że jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, drugi – niemal 1,3 promila.

 

Referat Prasowy

2017 10 wiata

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy