Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy i policja prowadzą młodego człowieka owiniętego w koc termicznyPark Skaryszewski to ulubione miejsce wypoczynku nie tylko mieszkańców prawobrzeżnej części stolicy. O bezpieczeństwo wypoczywających dbają tam m.in. patrole straży miejskiej. To właśnie kontrolującym te okolice strażnikom zdarzyło się ostatnio interweniować wobec młodych ludzi, którzy wybrali park na miejsce alkoholowych libacji i konsumowania używek.

26 marca, podczas popołudniowego patrolu, dwoje strażników miejskich zauważyło na ławce nieletnie osoby, które nabijały fifkę narkotycznym suszem. Wylegitymowane nastolatki okazały się 14- i 15-letnimi uczennicami jednej z warszawskich szkół. W plecaku funkcjonariusze ujawnili pudełko śniadaniowe, a w nim dwie torebki z zapięciem strunowym, zawierające kolejne porcje marihuany. Na miejsce wezwano patrol policji, który potwierdził, że zawartość torebek stanowią konopie indyjskie. Obie nieletnie zostały przewiezione do komendy rejonowej.
Kilka dni wcześniej strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego zauważyli siedzące na ławce dwie młode osoby z piwem. Ponieważ spożywanie alkoholu w parku jest zabronione, a wygląd tych osób wskazywał, że mogą być nieletnie, funkcjonariusze podjęli interwencję. Podczas legitymowania strażnicy ustalili, że była to 16-letnia Ukrainka i 15-letni Białorusin. Ponieważ jedno z nich było ubrane niestosownie do temperatury, strażnicy okryli tę osobę kocem termicznym i wezwali policję. Nieletni zostali przewiezieni do pobliskiej komendy rejonowej.

  • 2024_03_malolaty_skaryszewski_01
  • 2024_03_malolaty_skaryszewski_02
  • 2024_03_malolaty_skaryszewski_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy