Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Krab tęczowy schwytany podczas interwencji EkopatroluPoniedziałkowe poranki do najłatwiejszych nie należą, a gdy jeszcze coś stuka i skrobie gdzieś w ścianie, i nie wiemy dokładnie, gdzie i co – poranek może zamienić się w koszmar. Podobnie czuła się pewna mieszkanka Pragi-Południe

Podejrzewając, że sprawcą dziwnych dźwięków może być jakieś zwierzę, wezwała – i słusznie – Ekopatrol Straży Miejskiej. Funkcjonariuszka i funkcjonariusz, którzy pojawili się w mieszkaniu zaniepokojonej właścicielki, przez dobrą chwilę nasłuchiwali odgłosów. Ustali, że podejrzane dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy i… tajemnica została rozwiązana. Na funkcjonariuszy i właścicielkę mieszkania łypał wzrokiem sporych rozmiarów krab. Ewidentnie miał dość towarzystwa rur, bo dał się spokojnie i bezpiecznie odłowić Ekopatrolowi. Prawdopodobnie uciekł właścicielowi z hodowli. Nie miał widocznych kontuzji, został przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy, często spotykany w hodowlach.

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) – zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego.

Krab tęczowy schwytany podczas interwencji EkopatroluKrab tęczowy schwytany podczas interwencji Ekopatrolu. W tle drzwi radiowozu straży miejskiej.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy