Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy przy radiowozie udzielają pomocy poszkodowanym, w tle karetka pogotowiaGdy dwoje ludzi weszło na przejście dla pieszych, kierujący oplem nie zdążył w porę zahamować. Potrąconemu małżeństwu pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego, którzy 31 stycznia około godz. 13 dojeżdżali do skrzyżowania ulicy Wiatracznej z Kobielską, zobaczyli kobietę leżącą na chodniku przy przejściu dla pieszych. Obok niej klęczał mężczyzna, a na jezdni stał opel z włączonymi światłami awaryjnymi. Kierowca był w aucie. Strażnicy zatrzymali radiowóz, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podbiegli do osób poszkodowanych. Jak ustalili, mężczyzna i kobieta (oboje w wieku ok. 40 lat) zostali potrąceni podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Impet uderzenia musiał być silny, bo, jak mówili świadkowie, kobieta „przeleciała” przez maskę samochodu. Mężczyzna, który upadł na maskę auta, skarżył się na ból uda, kobieta była przytomna, ale bolała ją głowa i biodro. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia ratunkowego oraz powiadomiono Policję. Podczas oczekiwania na przyjazd służb, funkcjonariusze zaopiekowali się poszkodowanymi. Kilkanaście minut później kobieta została zabrana do szpitala. Mężczyzna odmówił skorzystania z pomocy medycznej. Kierujący oplem 35-letni Gruzin oświadczył, że nie zauważył wchodzących na przejście, ponieważ oślepiło go słońce. Okoliczności zdarzenia zbada policja.

Strażnicy przy radiowozie udzielają pomocy poszkodowanym, w tle karetka pogotowiaStrażnicy przy radiowozie udzielają pomocy poszkodowanym, w tle karetka pogotowia

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy