Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiowóz straży miejskiej podczas zabezpieczania miejsca interwencji saperówArsenał kilkuset pocisków artyleryjskich odkryto w Porcie Praskim. O groźnej „pamiątce” z czasów II wojny światowej powiadomiono odpowiednie służby. Patrole straży miejskiej i policji zabezpieczały teren składowiska, umożliwiając pracę saperom.

Na skład pocisków dużego kalibru natrafili w tym tygodniu robotnicy w pozostałościach przedwojennych fundamentów, na terenie Portu Praskiego od strony ulicy Zamoyskiego. Wezwani na miejsce saperzy wydobyli ponad 280 takich pocisków. Ponieważ wywiezienie takiej liczby skorodowanej amunicji wymaga czasu, miejsce jej składowania przez kilkadziesiąt godzin wymiennie zabezpieczały patrole strażnicy miejskiej i policjanci. W tej chwili trudno określić do jakiej armii należał skład. W czasie powstania warszawskiego stacjonowała w tym miejscu artyleria niemiecka, a po zdobyciu Pragi we wrześniu 1944 r. mogła tam również przebywać artyleria polska lub radziecka. Po wywiezieniu z budowy ostatnich pocisków, pracownicy mogli wrócić do pracy.

Radiowóz straży miejskiej podczas zabezpieczania miejsca interwencji saperówPociski zabezpieczone przez saperów

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy