Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski przed drzwiami mieszkania- zdjęcie ilustracyjneDramatyczne wzywanie pomocy przed południem 15 marca postawiło na równe nogi mieszkańców jednej z kamienic na Pradze-Północ. O zdarzeniu powiadomiono strażników miejskich. Funkcjonariusze nie spodziewali się, że interwencja będzie tak nietypowa.

Minęła godzina 13, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali alarmujące zgłoszenie o przerażających krzykach dochodzących z jednego z okien przy ulicy Łochowskiej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, licząc się z zagrożeniem czyjegoś życia. Gdy dojechali na miejsce, sąsiedzi wskazali im mieszkanie, z którego dochodziły krzyki seniorki. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi, otworzyła im kobieta, która tam mieszkała. Zaprosiła ich do lokalu. Zanim strażnicy weszli do środka, z mieszkania wybiegła wzburzona starsza kobieta w kurtce i z poduszką w ręku. Mimo próśb, seniorka nie chciała wejść z powrotem do mieszkania i nie mogła się uspokoić. Dopiero po dłuższej chwili i zapewnieniu, że strażnicy zadbają o jej bezpieczeństwo, weszła do środka. Jak ustalili strażnicy, starsza pani ma problem z demencją starczą, na którą cierpi od kilku lat. Podobne alarmy sąsiedzi słyszeli już wielokrotnie. Strażnicy skontaktowali się z jej synem i poprosili, by przybył na miejsce i pomógł uspokoić mamę. Dopiero po jego przyjściu kobieta zgodziła się, by strażnicy opuścili mieszkanie.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy