Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie z interwencji: na pierwszym planie radiowóz straży miejskiej z włączonymi światłami sygnalizacyjnymi, za nim wóz straży pożarnej z rozłożoną drabiną przystawianą do budynku z uszkodzonym balkonem.W jednej z kamienic na Pradze-Północ oberwał się duży betonowy element balkonu na czwartym piętrze i zawisł nad chodnikiem. Przechodniów uratowały metalowe pręty, na których zatrzymał się oberwany fragment. Strażnicy miejscy zabezpieczyli zagrożony teren i wezwali strażaków

Tuż przed godziną 16 w piątek 4 lutego strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali alarmujące zgłoszenie o urwanym balkonie w jednej z kamienic przy ulicy Inżynierskiej. Natychmiast wysłano tam patrol. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że od balkonu na czwartym piętrze oderwał się duży betonowy fragment, który zawisł nad chodnikiem i wejściem do bramy budynku. Strażnicy natychmiast wygrodzili wejście do kamienicy i chodnik od ulicy Stalowej do Małej. O zagrożeniu poinformowano mieszkańców, którzy do usunięcia zagrożenia nie mogli przechodzić pod zwisającą konstrukcją. Przechodniów idących chodnikiem kierowano na drugą stronę ulicy. Natychmiast wezwano też straż pożarną. Kilkanaście minut później strażacy przystąpili do usuwania zwisającego elementu. Po odcięciu prętów betonowy element spadł na chodnik. O zdarzeniu powiadomiono administratora budynku i zobowiązano go do uprzątnięcia gruzu. Kwadrans przed godziną 17 akcja została zakończona, a mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z przejścia.

  • 2022_02_balkon_inzynierska_01
  • 2022_02_balkon_inzynierska_02
  • 2022_02_balkon_inzynierska_03
  • 2022_02_balkon_inzynierska_04
  • 2022_02_balkon_inzynierska_05
  • 2022_02_balkon_inzynierska_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy