Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 11 nozownikZwykły spacer ulicami Pragi zakończył się dla 60-letniego mężczyzny niebezpieczną sytuacją: przypadkowo mijany młody człowiek skierował w jego stronę nóż. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy.

22 listopada strażnicy, którzy patrolowali ulicę Ząbkowską, zauważyli około 60-letniego mężczyznę, który machał do nich rękami oraz wskazywał na chłopaka, który stał tuż obok. Strażnicy natychmiast udali się w kierunku mężczyzn. Okazało się, że młody człowiek zachowywał się wobec mężczyzny agresywnie. W ręku trzymał nóż z około 15-centymetrowym ostrzem. Strażnicy polecili mu, aby odłożył nóż, i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie. Ponieważ wciąż był agresywny i nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem, użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Po tym, jak strażnicy umieścili go w radiowozie, przyznał się do posiadania marihuany. W trakcie dalszych czynności mężczyzna, który wezwał patrol, poinformował, że nie zna ujętego 20-latka, że został przez niego zaatakowany, gdy mijali się na ulicy. Młody człowiek miał skierować w jego stronę ostrze noża. Na miejsce wezwano policję, której przekazano ujętego i zabezpieczony przedmiot.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy