Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 11 jednostka 02Dzięki interwencji strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska teren dawnej jednostki na Pradze Północ przestał być uciążliwy dla mieszkańców sąsiednich bloków.

Funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska w październiku podjęli czynności mające na celu przeciwdziałanie zanieczyszczaniu środowiska na terenie działki po byłej jednostce wojskowej przy 11 Listopada. Na terenie gromadzono i spalano odpady, zanieczyszczano pomieszczenia i tereny zielone. W zaroślach i niezabezpieczonych budynkach spożywano alkohol, zażywano narkotyki, wypalano kable. Działo się to w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego. Strażnicy miejscy skontaktowali się z osobami odpowiedzialnymi za działkę. W trakcie spotkania przekazano ujawnione nieprawidłowości z prośbą o rozważenie i znalezienie sposobu na właściwe zabezpieczenie terenu i wyeliminowanie procederów powodujących utrudnienia w funkcjonowaniu osób zamieszkujących w najbliższej okolicy. W wyniku czynności podjętych przez funkcjonariuszy Oddziału Ochrony Środowiska teren ten wygląda dzisiaj zupełnie inaczej. W tym tygodniu przeprowadzono ponowną kontrolę. Ogrodzenie działki zostało naprawione i uszczelnione. Zamurowano okna budynków zabezpieczając je przed dostępem osób postronnych. Zarządca posesji wyciął dziko rozsiewające się krzewy, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować, czy na terenie przebywają osoby nieuprawnione. Dzięki temu ustało także spalanie odpadów w zakamarkach posesji. Strażnicy miejscy będą nadal monitorować czy negatywne zjawiska do jakich dochodziło na tym terenie nie powracają.

  • 2017_11_jednostka_01
  • 2017_11_jednostka_02
  • 2017_11_jednostka_03
  • 2017_11_jednostka_04
  • 2017_11_jednostka_05
  • 2017_11_jednostka_06
  • 2017_11_jednostka_07
  • 2017_11_jednostka_08
  • 2017_11_jednostka_09

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy