Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 12 bezpieczna warszawianka 0180 kolejnych warszawianek w weekend zakończyło kurs samoobrony organizowany przez straż miejską. W tym roku pod okiem strażników szkoliło się blisko 200 pań. W przyszłym z darmowego kursu samoobrony będzie mogło skorzystać nawet 500 warszawianek. Straż miejska rozszerza ofertę.

Studentka, psycholog, czy pracownik biurowy... każda z nich chce czuć się pewnie i bezpiecznie. A w tym od wielu lat pomaga warszawiankom straż miejska organizując darmowe kursy samoobrony.

- Mogłyśmy się nauczyć jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak nie dać się zaskoczyć. Ta wiedza na pewno się przyda. Sama nie byłam na szczęście w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, ale wśród znajomych praktycznie każdy ma kogoś kto z taką sytuacją się spotkał. Na kursie samoobrony przekonałam się, że warto ćwiczyć i szkolić się, dlatego planuje trenować sztuki walki – mówi Anna Stefaniak uczestniczka kursu „Bezpieczna Warszawianka".

W trakcie dziesięciotygodniowego kursu instruktorzy straży miejskiej uczą panie jak unikać zagrożeń, jak je identyfikować, jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych, jak odeprzeć ewentualny atak napastnika. Zajęcia obejmujące podstawowe techniki samoobrony uzupełniane są też wiedzą z zakresu prawa i elementów psychologii. Program obejmuje również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzą ratownicy medyczni straży miejskiej.

- Fantastyczna zabawa, a jednocześnie możliwość nauki. Nie wiem, czy kiedyś wykorzystam te umiejętności, w sumie to nawet nie chciałabym, ale po tych zajęciach wiem też jak pomóc innym, bo ćwiczyłyśmy elementy pomocy przedmedycznej – opowiada Urszula Ruszczak uczestniczka kursu „Bezpieczna Warszawianka".

Uczestniczki jesiennej edycji kursu zachęcają kolejne panie, aby dołączyły do grona bezpiecznych warszawianek.

- Polecam wszystkim paniom, a o zajęciach opowiadam znajomym. Moje koleżanki już są zainteresowane udziałem w kursie i czekają tylko na ogłoszenie naboru – mówi Agnieszka Stefaniak uczestniczka kursu „Bezpieczna Warszawianka".

Szansa na udział w zajęciach będzie, i to zdecydowanie większa. Ze względu na rosnącą popularność kursu samoobrony, straż miejska w przyszłym roku rozszerzy ofertę. Z zajęć będzie mogło skorzystać nawet 500 pań. Zajęcia będą organizowane w obiektach straży miejskiej, również po praskiej stronie. Informacje o zapisach na kolejną edycję „Bezpiecznej Warszawianki" należy śledzić na stronie internetowej jednostki.

Referat Prasowy

2016 12 bezpieczna warszawianka 02bezpieczna warszawianka 3bezpieczna warszawianka 42016 12 bezpieczna warszawianka 052016 12 bezpieczna warszawianka 06

Współpracujemy