Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski w kamizelce z napisem "ratownik"- zdjęcie ilustracyjne4 minuty - tyle jest w stanie przeżyć ludzki mózg pozbawiony dopływu tlenu. Mężczyzna, który stracił przytomność na progu sklepu na Ursusie miał szczęście. Zasłabnięcie zauważyli strażnicy miejscy, którzy natychmiast podjęli resuscytację. Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala.

Rankiem 9 lutego strażnicy miejscy z III Oddziału Terenowego, którzy patrolowali ulicę Wojciechowskiego, zauważyli zdenerwowaną kobietę stojącą obok mężczyzny, który leżał na progu jednego ze sklepów. Poszkodowany, wychodząc z zakupów nagle zasłabł i upadł na twarz. Mężczyzna nie oddychał, nie reagował na bodźce, jego puls był niewyczuwalny, a twarz i dłonie zsiniały. Strażnicy natychmiast ułożyli mężczyznę na plecach i rozpoczęli resuscytację. Przez radio poprosili o ponaglenie pogotowia ze względu na poważne zagrożenie życia. Zmieniając się co 2 minuty prowadzili intensywne czynności ratunkowe. Oddech powrócił chwilę przed tym, gdy na miejscu zjawiło się pogotowie. Ratownicy stwierdzili, że gdyby nie szybko podjęta resuscytacja, mężczyzna już by nie żył. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy