Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski zatrzymujący pojazd do kontroli- zdjęcie ilustracyjneMimo że na sygnalizatorze paliło się czerwone światło, kierująca BMW kobieta nie zatrzymała się. Zauważyli to patrolujący ten rejon funkcjonariusze. Podczas podjętej interwencji wyszło na jaw, że kobieta złamała także zakaz prowadzenia pojazdów.

Wspólny patrol straży miejskiej i policji 4 września około godziny 20 kontrolował okolice Dworca Zachodniego. Dojeżdżając do ulicy Sokołowskiego "Grzymały", funkcjonariusze zauważyli, że jadące przed nimi BMW nie zastosowało się do zapalonego na sygnalizatorze czerwonego światła. U zbiegu z ulicą Szczęśliwicką pojazd został zatrzymany do kontroli. Autem kierowała 34-letnia mieszkanka Rembertowa. Kobieta nie była pod wpływem alkoholu. Podczas sprawdzenia jej danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych wyszło jednak na jaw, że sąd w grudniu ubiegłego roku zakazał jej prowadzenia pojazdów przez rok. Termin obowiązywania zakazu miał upłynąć za 70 dni. Zlekceważenie wyroku może kierującą drogo kosztować, ponieważ w myśl art. 244 KK jest to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że BMW nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy