Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Ochoccy seniorzy przy stoliku Straży MiejskiejStrażnicy miejscy wzięli udział w organizowanej przez OPS Urzędu Dzielnicy Ochota akcji „Ochota na pomoc”. W spotkaniu zaprezentowało się 14 instytucji i jednostek dzielnicy, oferujących różnego rodzaju wsparcie dla mieszkańców.

Już po raz drugi Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy zorganizował akcję „Ochota na pomoc”, mającą na celu przybliżenie świadczeń oferowanych mieszkańcom przez różnego rodzaju instytucje publiczne.
- Pytania odwiedzających stoisko straży miejskiej dotyczyły najczęściej przepisów – mówią strażnicy z III Oddziału Terenowego, którzy udzielali odpowiedzi mieszkańcom. – Osoby, z którymi mieliśmy okazję się spotkać prosiły najczęściej o wyjaśnienie zasad regulujących współistnienie różnych uczestników ruchu drogowego. Pytano na przykład, czy na drodze dla pieszych i rowerów rowerzyści muszą ostrzegać o swoim przejeździe używając dzwonka. Albo, czy można dostać mandat, jeśli samochód zaparkowany w strefie płatnego parkowania wystaje poza wyznaczone miejsce.

Odwiedzający nasze stoisko mieszkańcy, zainteresowani pracą w straży miejskiej odbierali też zaproszenia na sobotni (16. września 2023, g. 11:00 -15:00, ul. Sołtyka 8/10) dzień otwarty dla kandydatów : „Akcja: Rekrutacja!”. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu poznać strukturę naszej formacji, podpytać funkcjonariuszy jak się pracuje, a nawet ustanowić rekord w teście sprawnościowym z egzaminu wstępnego dla strażników. A na koniec skorzystać z poczęstunku.

  • 2023_09_seniorzy_ochota_01
  • 2023_09_seniorzy_ochota_02
  • 2023_09_seniorzy_ochota_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy