Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Worki ze śmieciami ujawnione na SiekierkachNielegalne wysypisko odpadów komunalnych zlikwidowali strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska podczas kontroli terenów rekreacyjnych na Siekierkach. Dzięki interwencji funkcjonariuszy śmieci zostały uprzątnięte.

Mimo wysokich kar za wyrzucanie śmieci poza wysypiskiem, ciągle znajdują się ludzie, którzy chcą oszczędzić kilkadziesiąt złotych na opłaceniu wywozu odpadów. Strażnicy miejscy z Referatu Kontroli Środowiska, którzy sprawdzali tereny nadwiślańskie na Siekierkach, w sąsiedztwie terenów sportowo-rekreacyjnych i kościoła zauważyli zwały plastikowych worków ze śmieciami. Odpady wyrzucił ktoś wprost pod drzewo przy drodze. Najwyraźniej śmieci zostały przywiezione tam samochodem. Na szczęście strażnicy odkryli to miejsce zanim przeistoczyło się w nieformalne wysypisko i wezwali służby sprzątające.
Okolica porzucenia worków została objęta monitoringiem Oddziału Ochrony Środowiska. Strażnicy apelują do świadków nielegalnej zwałki śmieci o niezwłoczne zgłaszanie tego typu przypadków na numer interwencyjny 986, ponieważ tolerancja dla tego typu sytuacji tylko ośmiela śmieciarzy. W odróżnieniu od rozmów pedagogicznych i kar, jakie mogą nałożyć funkcjonariusze.

Worki ze śmieciami ujawnione na SiekierkachTen sam teren po uprzątnięciu śmieci

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy