Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Wzór karty ICE.Rankiem 23 grudnia operator straży miejskiej odebrał zawiadomienie dotyczące seniorki w letnim stroju, podróżującej tramwajem linii 4. Kobietą zainteresował się motorniczy tramwaju.

Kwadrans przed godziną 8 rano strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o seniorce podróżującej tramwajem linii 4 ze Służewca w kierunku centrum. Kobietę zauważył motorniczy tramwaju. Zwrócił na nią uwagę, ponieważ mimo chłodu ubrana była letnio. Kierujący pojazdem wskazał funkcjonariuszom przystanek przy Parku Dreszera, na który miał za kilka minut dojechać. Tam oczekiwali go strażnicy miejscy. Pasażerkę ubraną rzeczywiście nieodpowiednio do pory roku zaproszono do radiowozu. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że seniorka ma problem z pamięcią i orientacją w terenie. Kobieta nie wiedziała, gdzie się znajduje. Dzięki cierpliwej i przyjaznej rozmowie z seniorką strażnicy ustalili, że mieszka ona z córką na Służewcu. Po potwierdzeniu tej informacji, seniorka została przez strażników odwieziona do domu i przekazana rodzinie.
Osobom opiekującym się seniorami i osobami, które mają kłopoty z pamięcią, strażnicy miejscy przypominają, że warto wkładać takim osobom do kieszeni kartki z numerem telefonu do najbliższych. Pomaga to nie tylko ustalić ich tożsamość, ale i miejsce zamieszkania.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy