Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Stare opony i śmieci na działce przy BokserskiejStare opony, części samochodowe, opakowania po płynach motoryzacyjnych, a nawet połamane plastikowe krzesło wyrzuciła jedna z firm na tereny zielone przy ulicy Bokserskiej. Właściciela dość szybko odnaleźli strażnicy miejscy.

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska kontrolują nieużytkowane tereny w celu zapobiegania nielegalnej zwałce odpadów. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili na takiej działce przy ulicy Bokserskiej porzucone rzeczy. Ich skład wskazywał, że pochodzą z warsztatu samochodowego. Były tam opakowania po oleju samochodowym, po częściach do pojazdów, filtry oleju i powietrza, zużyte części, opony i wiele podobnych przedmiotów. Oglądając i analizując znalezione odpady strażnicy ustalili, że pochodzą one z jednego z warsztatów przy ulicy Kłobuckiej. W firmie przeprowadzano wcześniej kontrolę, podczas której stwierdzono nieprawidłowości w gospodarce odpadami. Właściciela warsztatu wezwano na miejsce interwencji. Mężczyzna potwierdził, że odpady pochodziły z jego firmy. Strażnicy zobowiązali właściciela śmieci do uprzątnięcia terenu. Trzy dni później funkcjonariusze odwiedzili firmę ponownie. Zebrane z działki śmieci znajdowały się już na skrzyni ładunkowej dostawczego mercedesa. Właściciel pojazdu przyznał, że to on był sprawcą zaśmiecenia. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem. W podobny sposób ukarano też właściciela warsztatu. Obaj panowie zostali zobowiązani do okazania strażnikom dowodu właściwego zutylizowania odpadów. O nieprawidłowościach powiadomiony został wydział ochrony środowiska.

Stare opony i śmieci na działce przy BokserskiejWywożone opony z działki przy Bokserskiej. Za samochodem z oponami na pace stoi radiowóz straży miejskiej

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy