Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażniczka trzymająca na rękach szarego królikaStrażniczka miejska z Ekopatrolu przygarnęła obiekt swojej interwencji. Znaleziony na Bielanach królik szuka swojego właściciela. Może rozpoznajesz go na zdjęciu?

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali rankiem 15 kwietnia zgłoszenie o króliku, który błąka się w okolicach jednego z bloków przy ulicy Bogusławskiego, na Chomiczówce. Zwierzę zabrał do domu jeden z mieszkańców, który obawiał się, że puchatym stworzeniem może nadmiernie zainteresować się np. pies. Ze względu na stan zdrowia, mężczyzna nie mógł zatrzymać znalezionego zwierzaka, więc wezwał na pomoc Ekopatrol straży miejskiej.
Strażnicy stwierdzili, że królik jest w dobrej formie i nie wymaga pomocy weterynarza. Nie posiadał za to żadnej adresówki ani chipa, które pozwoliłby na identyfikację opiekuna. Miał natomiast w oczach coś takiego, co zauroczyło interweniującą funkcjonariuszkę.
- Postanowiłam przygarnąć królika do chwili odnalezienia właściciela. Zamieszkał ze mną. Nadałam mu tymczasowe imię Bugs, bo bardzo przypomina tę postać z kreskówki – mówi młodsza strażniczka Katarzyna Caldarella z Ekopatrolu.
W ten sposób królik o wydatnych siekaczach znalazł nowy dom w podwarszawskich… Ząbkach. Okazał się bardzo towarzyski i przyjaźnie nastawiony do innych zwierząt, co jest o tyle ważne, że zamieszkał z dwoma szczurami i dwoma chomikami, należącymi już wcześniej do strażniczki.
Bugs szybko zwiedził każdy kąt w nowym mieszkaniu. Jeśli po zwierzę nie zgłosi się właściciel, być może uzupełni domowe stadko naszej funkcjonariuszki na stałe.

Strażniczka trzymająca na rękach szarego królikaKrólik na rękach strażniczki

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy