Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Bezklasowy piec, w którym spalane były odpadyGęsty dym wydobywający się z komina nad jednym z budynków na Bielanach zwrócił uwagę strażników miejskich, którzy patrolowali ten rejon. Jak ustalili funkcjonariusze, źródłem zadymienia był bezklasowy piec.

Funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska regularnie kontrolują miejsca, w których może dochodzić do łamania przepisów antysmogowych. W dniu 17 stycznia jeden z patroli kontrolował ulicę Wóycickiego. Podczas przejazdu strażnicy miejscy zauważyli gęsty, siwy dym wydobywający się z komina nad jednym z warsztatów samochodowych. Natychmiast zdecydowano o przeprowadzeniu kontroli pieca w budynku. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że źródłem zadymienia był bezklasowy piec własnej produkcji, w którym spalano mokre drewno i odpady komunalne. W wyniku kontroli ustalono osobę odpowiedzialną za instalację pieca i jego użytkowanie. Strażnicy polecili wygaszenie i odłączenie pieca oraz ukarali właściciela mandatem. Użytkownicy okolicznych budynków odetchnęli czystszym powietrzem, a strażnicy będą sprawdzać, czy sytuacja się nie powtórzy.

Bezklasowy piec, w którym spalane były odpadyPalenisko pieca

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy