Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Legitymowanie nieletnich- zdjęcie ilustracyjneDuże węzły komunikacyjne to ulubione miejsca gromadzenia się młodzieży, która powinna być w szkole. Strażnicy miejscy doskonale znają te zwyczaje wagarowiczów i często je patrolują. Rankiem 3 stycznia na pętli Młociny ujęli dwie uciekinierki z ośrodków wychowawczych.

Młociny to od dawien dawna ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców stolicy. Pewne nastolatki wybrały się tam jednak zimą. Kwadrans po godzinie 9 strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego kontrolowali otoczenie pętli komunikacyjnej na Młocinach. Podczas kontroli strażniczka zwróciła uwagę na dwie nastolatki, które mimo obowiązującego tam zakazu paliły papierosy. Patrol podjął interwencję. Nastolatki twierdziły, że nie mają przy sobie dokumentów, ale podały dane z których wynikało, że mają po 16 lat i są uczennicami liceum. Funkcjonariusze skontaktowali się z wymienioną przez jedną z nich szkołą. Z informacji placówki wynikało, że dziewczyna nie jest już uczennicą tej szkoły, ponieważ sąd nakazał umieszczenie jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Wezwano patrol policji. Jak wkrótce się okazało obie nieletnie były poszukiwanymi pensjonariuszkami młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a podane przez nie personalia były zmyślone. Nastolatki zostały przekazane policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy