Pszczoły siedzące na znaku drogowymWędrowny rój pszczół najwyraźniej zmęczył się wiosenną podróżą – i przysiadł na znaku drogowym na Żeraniu…

Dochodziło południe, gdy strażnicy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o roju pszczół, który przysiadł na znaku drogowym nieopodal kościoła przy ulicy Modlińskiej. Funkcjonariusze podjęli interwencję ponieważ rozdrażnione owady mogą dotkliwie użądlić . Po skontrolowaniu otoczenia świątyni ustalili, że pszczoły wybrały na miejsce postoju znak „droga tylko dla rowerów”, umieszczony na początku ścieżki rozpoczynającej się przy kościele. W górnej części tarczy roiło się około dwóch tysięcy owadów. Na miejsce wezwano pszczelarza.
Na szczęście owady były spokojne, być może zmęczone przelotem. Wybrały na odpoczynek ciekawe miejsce. Zupełnie jakby zamierzały przesiąść się na rowery – żartuje strażniczka, która przeprowadzała interwencję.
Pszczelarz ubrany w specjalny strój ochronny odłowił rój i przewiózł go do pasieki. Pszczoły podróżniczki zyskały nowy dom, gdzie będą mogły spokojnie produkować miód.

Pszczoły siedzące na znaku drogowymZnak drogowy z siedzącym na nim rojem pszczół