Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 09 odpady tarchomin 0113 września podczas realizacji interwencji dotyczącej spalania odpadów na terenie jednej z nieruchomości przy ulicy Kępa Tarchomińska patrol z Oddziału Ochrony Środowiska ujawnił szereg nieprawidłowości.

Na całej powierzchni działki zalegały różnego rodzaju śmieci – porozrzucane butelki, puszki, folie i inne odpady bytowe, gnijące resztki owoców, nad którymi unosiły się chmary owadów. Strażnicy podjęli próbę nawiązania kontaktu z właścicielem nieruchomości, lecz osoby zastane na placu oświadczyły, że nie wiedzą gdzie jest ich pracodawca. W trakcie kontroli terenu ujawniono spalanie odpadów na tyłach budynku mieszkalnego. W tlącym się jeszcze stosie znajdowały się karpy korzeniowe drzew, spopielone odpady bytowe (butelki, puszki, kartony, plastikowe skrzynki po owocach). Ilość zalegającego popiołu oraz rozmiar paleniska mogły świadczyć, że spalanie odpadów jest procederem mającym na celu pozbywanie się olbrzymiej ilości śmieci przez właściciela nieruchomości. W dalszej części posesji strażnicy ujawnili wraki samochodów i przyczep kempingowych w stanie technicznym wskazującym na to, iż pojazdy te zostały wycofane z eksploatacji. Funkcjonariusze sporządzili protokół i zastosowali sankcje wynikające z przepisów prawa. Wydano także polecenie do natychmiastowego przystąpienia do uporządkowania terenu i podjęciu działań w celu wyposażenia terenu nieruchomości w niezbędne pojemniki i kontenery na wytwarzane odpady. Wydano także polecenie bezwzględnego zaprzestania spalania śmieci oraz uregulowania sposobu gospodarowania odpadami. Teren nieruchomości został objęty nadzorem przez funkcjonariuszy referatu ds. Kontroli Środowiska.

  • 2019_09_odpady_tarchomin_01
  • 2019_09_odpady_tarchomin_02
  • 2019_09_odpady_tarchomin_03
  • 2019_09_odpady_tarchomin_04

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy