Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski nad studzienką kanalizacyjnąFunkcjonariusze Referatu ds. Kontroli Środowiska ujawnili nielegalną instalację do pozbywania się szamba. Zdarzenie miało miejsce 18 lipca na terenie jednej z posesji przy ulicy Szeligowskiej. Właściciel nie uniknął odpowiedzialności.

W trakcie kontroli prowadzonych na terenie Bemowa, na jednej z nieruchomości strażnicy poczuli charakterystyczną woń szamba, wskazującą na możliwość nielegalnego pozbywania się odpadów płynnych. Dokładna kontrola potwierdziła ich podejrzenia. Nielegalna instalacja była ukryta wśród roślin. Składała się z gumowego przewodu wyprowadzonego ze zbiornika bezodpływowego. Jego zawartość była wylewana bezpośrednio do gleby na teren sąsiedniej posesji, stwarzając zagrożenie dla środowiska. Dodatkowo okazało się, że właściciel nieruchomości nie posiadał umowy na odbiór nieczystości ciekłych. Wobec sprawcy wykroczenia strażnicy zastosowali sankcje karne, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Jednak, nie ograniczając się jedynie do ukarania truciciela, strażnicy wydali polecenie niezwłocznego demontażu instalacji i zawarcia umowy na odbiór nieczystości ciekłych z uprawnionym podmiotem. Strażnicy powtórnie skontrolują posesję i sprawdzą, czy właściciel wykonał ich polecenia.

  • 2023_07_szambo_bemowo_01
  • 2023_07_szambo_bemowo_02
  • 2023_07_szambo_bemowo_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy