Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski w radiowoziePóźnym popołudniem 19 lipca strażnicy miejscy otrzymali alarmujące zgłoszenie, że poboczem trasy ekspresowej S8, gdzie ruch pieszych jest zabroniony, idzie kobieta. W każdej chwili mogło dojść do wypadku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

Kilka minut po godzinie 20 patrol straży miejskiej z IV Oddziału Terenowego przeprowadzał interwencję w sąsiedztwie trasy S8. W pewnej chwili do funkcjonariuszy podjechał rowerzysta, który poinformował ich, że nieopodal poboczem trasy szybkiego ruchu idzie kobieta. Stwarzało to zagrożenie nie tylko dla niej, ale także dla innych użytkowników drogi, którzy próbując ją ominąć, mogliby spowodować wypadek. Strażnicy natychmiast podjęli interwencję. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę nieopodal zjazdu przy ulicy Lazurowej. Osiemdziesięciolatka poinformowała strażników, że jechała samochodem, w którym skończyło się paliwo. Pozostawiła więc pojazd na poboczu „jakiś kilometr wcześniej” i postanowiła pójść po pomoc. Seniorka miała przy sobie kluczyki do auta. Kobieta sprawiała wrażenie ogólnie zagubionej. W pewnej chwili stwierdziła, że jest jej zimno i słabo. Strażnicy owinęli kobietę kocem termicznym i wezwali pogotowie ratunkowe oraz patrol policji, któremu przekazano informację o pozostawionym samochodzie. Karetka przewiozła seniorkę do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy